У житті кожного бувають не лише радісні моменти (реєстрація народження, шлюбу тощо), але і сумні, коли особа виявила бажання розлучитися. Реєстрацію відповідної дії здійснюють районні, міські, міськрайонні відділи ДРАЦС.

Проте, якщо у особи та її дружини/чоловіка після шлюбу залишились діти чи у них є майно, долю якого вони мирно не змогли вирішити і це за них зробив суд, то виконання рішення суду здійснюють 32 районних, міських та міськрайонних відділи державної виконавчої служби ГТУЮ у Вінницькій області. Керівництво за діяльністю відділів ДВС здійснює Управління державної виконавчої служби  Головного територіального управлінні юстиції у Вінницькій області.
-    2 червня 2016 року Верховна Рада України схвалила проекти Законів «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та «Про виконавче провадження», які запровадили комплексну реформу системи примусового виконання судових рішень в Україні, а саме запровадження змішаної системи примусового виконання шляхом введення нової інституції приватних виконавців.
-     Приватні виконавці наділяються ідентичним набором прав та повноважень щодо виконання судових рішень, що й державні виконавці. Приватні виконавці будуть мати можливості та права здійснення виконавчих проваджень по широкому колу рішень,  окрім соціально чутливих категорій (зокрема, виселення з житла, передання дитини) та справ, пов’язаних із державним сектором (зокрема, щодо державних та місцевих органів влади, за участю державних підприємств, щодо державної влади).